Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Історія закладу

Дата: 5 травня 2020 о 00:28, Оновлено 25 лютого 2021 о 01:21

У 1936р. за гроші громади було закуплено ділянку землі під будівництво і заложено фундамент сучасної школи. Школу черницька громада будувала народним способом під керівництвом солтиса Івана Лумиковського та майстрів з Підгорець. Камінь добували в місцевому кар’єрі. Кожен камінь акуратно обтісували  і щільно в стіні підгонили один до одного. Цеглу виготовляли на власній цегельні, яка знаходилась на околиці села, що носила назву Клин. Деякий матеріал, зокрема, залізні рейки, возили зі Львова кіньми. Будівництво було завершено у 1941 році і 1 вересня цього тривожного року тут вперше пролунала мелодія шкільного дзвоника. Директором тоді працював Григорій Лумиковський.

З наближенням лінії фронту навчання тимчасово припинилося до 1944р. В період війни другий поверх школи було зруйновано бомбою. З 1947р. директором школи було призначено учасника війни Мироненка С.М., який багато зробив для відновлення навчального процесу. В післявоєнні роки в організації навчання були великі труднощі: не вистачало приміщень, парт, не було підручників, не було чим опалювати школу. Класи на той час були великі – по 40 учнів, школа була семирічна.

У 1950 році почалася відбудова другого поверху школи, яка завершилась у 60-тих роках, коли школу вже очолювала Квач Оксана Михайлівна. В цей час у школі було створено бібліотеку, яка нараховувала 500 книг.

З 1963 року директором школи було призначено Бойка Іллю Степановича, який очолював педагогічний колектив багато років. За нього у 1974 році на території школи було збудовано майстерню і котельню та введено в дію водяне опалення класів. Також працювала їдальня, бібліотека, ряд гуртків.

З 1968 по 1991 рік в школі працювала група продовженого дня, де займалися учні молодших та старших класів. У 1961 році при школі була відкрита філія Бродівської заочної середньої школи, за 20 років існування якої середню освіту отримало біля 200 її випускників.

З 1986 року колектив школи очолює її колишній випускник Боднарчук Іван Ярославович, за цей час багато зроблено для зміцнення матеріально-технічної бази школи: придбано меблі для навчальних кабінетів, проведено капітальний ремонт системи опалення, відкрито шкільну їдальню, встановлено дах на котельні і майстерні, проведено євроремонт класів і коридорів, обладнано комп’ютерний клас.

У нашій школі діє дитяча організація «Берегиня», учнівське самоврядування, різноманітні гуртки, літературна студія «Джерельце». Учні нашої школи щорічно стають переможцями і призерами різноманітних районних та обласних конкурсів.

У  нас – цікаві будні і свята. А ще ми здійснюємо краєзнавчі експедиції, зустрічі з односельцями, записуючи з їхніх уст усну народну творчість. Нами систематизовано такий фольклорний матеріал:  перекази і легенди, прислів’я і приказки, пісні села, зокрема, колискові, обжинкові, щедрівки, колядки, гаївки, пісні національно-визвольних змагань.

Гімн школи

Ми на рідний поріг.

Приспів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.